Skip to main content
Zorg-saam
  • Over ons
  • Werken bij ons
  • Onze centra
    • WZC Sint-Rafaël: "Residentie Rafaël" Liedekerke
    • WZC Sint-Rafaël: "Residentie Sara" Liedekerke
    • WZC Sint-Jozef Assenede
    • WZC Sint-Elisabeth Eeklo
    • WZC De Lichtervelde Nazareth-Eke
    • WZC Sint-Eligius Lochristi-Zeveneken
    • WZC Zonnehove Sint-Denijs-Westrem
    • WZC Sint-Antonius Dendermonde Grembergen
    • WZC Ons Zomerheem Zomergem
    • WZC De Regenboog Zwijndrecht
    • WZC Sint-Vincentius Kaprijke
    • WZC Moervaartheem Wachtebeke
    • WZC Onderdale Ursel
    • WZC Sint-Jozef Wetteren
    • WZC Immadi Hasselt
    • WZC Kanunnik Triest Melle
  • Aanbod
    • Woonzorg
    • Kortverblijf
    • Dagverzorgingscentrum
    • Assistentiewoning
    • Dienstencentrum
    • Seniorenrestaurant
    • Kinderdagverblijf
  • Voor wie?
  • Nieuws
  • Contact
  • Over ons
  • Werken bij ons
Terug naar overzicht

Kanunnik Jozef Triest

  • Over ons
  • Kanunnik Jozef Triest

De congregatie werd in 1835 gesticht door kanunnik Jozef Triest. Zijn evangelische grondovertuiging luidde als volgt: naastenliefde en solidariteit met de meest kwetsbaren zijn de basiskenmerken van goede zorg. Hij was een spiritueel bewogen man die een grote impact heeft gehad op zorgverlening. Ook vandaag nog blijft hij onze visie op zorgverlening inspireren.

"Niets is zo sterk als de liefde"

Voor Triest is liefde "de drijfveer van alle dingen". "Liefde geeft krachten die de natuur niet kan geven." Als je vanuit zo'n liefdevolle houding naar mensen gaat, krijg je diep respect voor die mensen.
Het is typerend dat hij telkens voor de armen en kleinen koos. We merken doorheen de dingen die hij ondernam dat hij vooral koos voor vondelingen, verlaten kinderen, wezen, zieken, geesteszieken en ouderen.

Deskundigheid in de zorg voor anderen was van cruciaal belang

Zo had hij aandacht voor aandacht voor een meer aangepaste materiële omkadering. Triest was bekommerd om een continue verbetering van hygiëne, netheid, orde en veiligheid.

Hij had ook aandacht voor wetenschappelijke onderbouw. Optimale zorg voor zieken en ouderen moet deskundig gebeuren. Wanneer Triest zelf te weinig deskundigheid bezat, zocht hij de juiste om goede zorg te verzekeren op de juiste wijze. Wanneer men te weinig onderlegd was, zorgde hij ervoor dat ze de nodige vorming kregen.

Hij had oog voor een goede organisatie. Hij was een man die van aanpakken wist. Hij kon dingen organiseren, in beweging brengen. Dit steeds met het doel dat de zorg voor de anderen er beter van werd. Steeds bleef hij erover waken dat iedere leidinggevende zijn taak deed vanuit een grote dienstbaarheid en in een geest van zachtmoedigheid.

De stichter: Petrus Jozef Triest

Als je vanuit zo'n liefdevolle houding naar mensen gaat, krijg je diep respect voor die mensen.

Downloaden
Aanbod
  • Woonzorg
  • Kortverblijf
  • Dagverzorgingscentrum
  • Assistentiewoning
  • Dienstencentrum
  • Seniorenrestaurant
  • Kinderdagverblijf

Vragen?

Veelgestelde vragen

Klachten?

Probleem melden

Contact

Onze Lieve Vrouwstraat 23,
9041 Gent-Oostakker

09 235 28 12
zorgsaam@zorg-saam.zkj.be

  • Privacyverklaring
  • Cookiebeleid
Site by Esign